Twój pies nie potrafi zostawać sam w domu?

Opiekunowie psów najczęściej zgłaszają się do mnie, ponieważ:

Wyje, szczeka, piszczy, skuczy i wydaje z siebie inne dźwięki, które zaczynają niepokoić już nie tylko Ciebie ale również sąsiadów.  

Poduszki, kanapy, fotele, łóżka, legowiska “wybuchają”. Nogi od stołu i ściany “się zjadają”. I co istotne – tylko gdy pies zostaje sam w domu! Gdy w domu jesteś nie ma z tym najmniejszego problemu. 

Pies zostaje sam w domu choćby na chwilę, a po powrocie zastajesz kałużę? Przecież byłeś z psem na spacerze zaraz przed wyjściem…. Niemożliwe żeby mu się znowu zachciało. A to nic innego jak jeden z objawów zaburzeń separacyjnych! 

Pies sprawia wrażenie jakby robił wszystko bylebyś nie wychodził? Zaczyna po Tobie skakać, wokalizować, a może nawet pojawia się agresja? Prawdopodobnie świadczy o jakimś problemie separacyjnym, który trzeba zdiagnozować, a potem “rozwiązać”. 

Oczywiście to nie wszystkie objawy zaburzeń separacyjnych. O tym, co jeszcze powinno Cię zaniepokoić w zachowaniu psa samego w domu przeczytasz TUTAJ

Ale… wcale nie musi tak być! Pies, który zachowuje się w ten sposób przede wszystkim potrzebuje pomocy i tylko Ty, możesz dokonać zmiany w jego zachowaniu! 

Musisz tylko wiedzieć, jak to zrobić. Ja oczywiście mogę Ci w tym pomóc! 🙂

Jak wygląda pierwsza konsultacja?

wychowanie psa step 1

Przed konsultacją

Najpierw kontaktujesz się ze mną przez FB lub mailowo w celu umówienia konsultacji. Wtedy przesyłam Ci do uzupełnienia krótką ankietę, która jest wstępem do wywiadu. To właśnie na jej podstawie decyduję, jakie filmiki będą przydatne do pierwszej konsultacji. Ponadto dostaniesz ode mnie informację w jaki sposób nagrywać filmiki, by nadawały się do interpretacji. Potem oczywiście umawiamy datę spotkania online. Finalnie - 24 h przed umówionym terminem wysyłasz mi filmiki i dokonujesz wpłaty. Z wszystkimi przesłanymi materiałami zapoznaję się ok 24 h przed konsultacją.

W takcie konsultacji

Po pierwsze zaczynam konsultację od bardzo dokładnego wywiadu, podczas którego dowiaduję się jak wygląda życie psiaka i Wasz harmonogram dnia. Ponadto rozmawiamy o tym, co zobaczyłam na filmikach i bardzo dokładnie omawiamy problem. Celem pierwszej konsultacji jest przede wszystkim postawienie diagnozy oraz wyznaczenie celów terapii. Oczywiście prowadzamy też pierwsze elementy planu naprawczego w życie! Dodatkowo możesz dowiedzieć się, dlaczego dotychczasowe działania z Twojej strony nie przynosiły pozytywnego rezultatu.

pies się boi step 3

Po konsultacji

Na podanego przez w ankiecie maila wysyłam Ci pisemne zalecenia. To właśnie w nich znajdziesz informacje dotyczące tego, co aktualnie ćwiczyć z psem. Inaczej mówiąc - pisemne zalecenia to podsumowanie tego, co robiliśmy na zajęciach. Ale to nie jedyna funkcja pisemnych zaleceń! Ponadto znajdziesz w nich listę filmików, które będą potrzebne do następnej konsultacji. Dzięki filmikom, na następnej konsultacji będę mogła zobaczyć, jak zmieniła się Twoja praca z psem podczas samodzielnie wykonywanych ćwiczeń.

Następne konsultacje - czyli terapia behawioralna.

Inaczej mówiąc, rozmawiamy o tym, jakie zmiany w zachowaniu psa zaobserwowałeś. Jeśli pojawiły się trudności w wykonywaniu pewnych ćwiczeń to dokładnie je omawiamy, a czasami nawet jeszcze raz wspólnie ćwiczymy . 

Dzięki temu ćwiczenia, które wykonujesz i plan pracy jest optymalnie dopasowany do stanu obecnego. Jeśli w pracy pojawiły się jakieś problemy, to rozwiewam Twoje wątpliwości lub modyfikuję plan pracy.  

Jeśli pies posiadł już wszystkie umiejętności, które są potrzebne do systematycznej pracy nad samym lękiem separacyjnym, to rezygnujemy z tradycyjnych konsultacji na rzecz komunikacji w trybie karnetowym. 

Praca nad zaburzeniami separacyjnymi to praca bardzo subtelna, wymagająca ciągłego monitowania i ciągłego wprowadzania zmian. Dlatego im więcej materiałów mi dostarczysz i im lepszy będziemy mieli z sobą kontakt, tym lepsze efekty pracy osiągniemy! 🙂 

Pies sam w domu to Twój problem? Terapia behawioralna online jest dla Ciebie, jeśli:

Kochasz swojego psa, ale nie wiesz jak mu pomóc

Niepokoi Cię to, co dzieje się, gdy pies sam w domu zostaje.

Masz wrażenie, że tego problemu nie da się rozwiązać.

Twoje wyjście z domu to koszmar dla wszystkich

A co mają do powiedzenia moi klienci na temat naszej wpsółpracy związanej z problemami separacyjnymi ich psów?

5/5
"Wybór Pani Agnieszki był strzałem w 10! Trafnie zdiagnozowała problem u naszego adopciaka i dzięki wielu ćwiczeniom, Kenzo przestał sikać w domu, gdy zostaje sam. Teraz smacznie śpi aż do naszego powrotu."
KaSia
5/5
"Mój Tolek to szatan w przebraniu psa. Pani Agnieszka wytłumaczyła skąd się biorą nasze problemy i zaleciła odpowiednie ćwiczenia. Już po tygodniu pracy widac było pierwsze efekty. Praca nie była prosta, bo Tolek jest trudnym psem, ale się udało!"
Piotr
5/5
"Mój pies męczył się, gdy zostawał sam w domu. Od czasu rozpoczęcia pracy z panią Agnieszką, pies jest o wiele spokojniejszy i mamy za sobą pierwsze udane krótkie nieobecności. Pani Agnieszka świetnie tłumaczy i poświęca dużo uwagi, żeby dogrzebać się do sedna problemu."
Daria