Czy Twój pies to nieposłuszny pies?
Najczęstsze problemy z którymi osoby się do mnie zgłaszają, gdy maja nieposłusznego psa to z pewnością:
Czyli sytuacja, w której opiekun powtarza komendy kilka razy a pies… totalnie ma to w poważaniu.
Inaczej mówiąc pies, który po spuszczeniu ze smyczy “traci rozum” i wszystko jest dla niego ważniejsze od wołania opiekuna.
Czyli sytuacja w której masz wrażenie, że dajesz z siebie 100%, a pies wręcz przeciwnie – prawdopodobnie gdyby mógł zapytałaby “skończyłeś już?” 😉
A skąd się biorą problemy z posłuszeństwem?
Braki w posłuszeństwie to przede wszystkim zaburzona komunikacja opiekuna z psem. W związku z tym, wspólnej komunikacji trzeba się po prostu nauczyć! 🙂
Dlatego też, mogę nauczyć Cię jak skutecznie komunikować się z psem, by żyło się Wam dobrze i by nie dochodziło do… komunikacyjnych nieporozumień. Wystarczy, że umówisz się na konsultacje i wspólnie stawimy czoło temu problemowi! 🙂
Nieposłuszny pies - jak wygląda pierwsza konsultacja?
Przed konsultacją
Najpierw kontaktujesz się ze mną przez FB lub mailowo w celu umówienia konsultacji. Wtedy przesyłam Ci do uzupełnienia krótką ankietę, która jest wstępem do wywiadu. To właśnie na jej podstawie decyduję, jakie filmiki będą przydatne do pierwszej konsultacji. Ponadto dostaniesz ode mnie informację w jaki sposób nagrywać filmiki, by nadawały się do interpretacji. Potem oczywiście umawiamy datę spotkania online. Finalnie - 24 h przed umówionym terminem wysyłasz mi filmiki i dokonujesz wpłaty. Z wszystkimi przesłanymi materiałami zapoznaję się ok 24 h przed konsultacją.
W takcie konsultacji
Po pierwsze, rozmawiamy o celach jaki chcesz osiągnąć w nauce posłuszeństwa. Potem, na podstawie bardzo obszernego wywiadu oraz filmików, jakie dostałam, odpowiadam na pytanie "dlaczego pies jest nieposłuszny". Po drugie rozmawiamy o tym, jakie zmiany trzeba wprowadzić do Waszych treningów, żeby były one efektywne. Finalnie tworzymy listę priorytetów. Inaczej mówiąc, zastanawiamy się wspólnie, które komendy są dla Ciebie bardziej lub mniej ważne w życiu z psem. Ponadto wprowadzamy też pierwsze zmiany w sposobie komunikacji.
Po konsultacji
Na podanego przez w ankiecie maila wysyłam Ci pisemne zalecenia. To właśnie w nich znajdziesz informacje dotyczące tego, co aktualnie ćwiczyć z psem. Inaczej mówiąc - pisemne zalecenia to podsumowanie tego, co robiliśmy na zajęciach. Ale to nie jedyna funkcja pisemnych zaleceń! Ponadto znajdziesz w nich listę filmików, które będą potrzebne do następnej konsultacji. Dzięki filmikom, na następnej konsultacji będę mogła zobaczyć, jak zmieniła się Twoja praca z psem podczas samodzielnie wykonywanych ćwiczeń.
Jak wyglądają następne konsultacje?
Inaczej mówiąc, rozmawiamy o sukcesach, ale też o trudnościach, które podczas pracy mogły się pojawić.
Dodatkowo, oprócz samych ćwiczeń dostajesz “narzędzie” do pracy – wiedzę. Nie robisz czegoś “bez sensu” dlatego, ponieważ wiesz, w jakim celu wykonujesz dane ćwiczenia. W związku z omawianiem ćwiczeń, wiesz jaki mają one przynieść efekt.
Inaczej mówiąc, zaczynamy od zadań dla psa bardzo łatwych, by z każdymi kolejnymi konsultacjami, chcieć od niego troszkę więcej lub… inaczej.
Czyli mimo, że teoretycznie robimy to samo ćwiczenie to coś w nim zmieniam 😉 Dzięki temu jedna komenda jest ćwiczona w różnych warunkach i z pewnością pies będzie przygotowany na jej wykonanie w różnych sytuacjach.
Oczywiście indywidualnie nie tylko do psa, ale również do Ciebie. Jeśli pies lub Ty, nie będziecie czuć się pewnie na danym etapie pracy, nie przechodzimy do kolejnego. Dlatego często modyfikuję ćwiczenia. Przede wszytskim robię to po to, by komunikacja była dla Was przyjemna i owocna!