Agresywny pies.
Osoby, które się do mnie zgłaszają, bo ich pies jest agresywny najczęściej przychodzą z problemami z zakresu:
Taka reakcja może występować zarówno w przypadku obcych, mijanych na spacerze psów, jak i psów już znanych.
Inaczej mówiąc osób, które nie mieszkają razem z psem. Problem może dotyczyć zarówno osób mijanych na ulicy, jak i gości.
Na przykład podczas karmienia psa, lub gdy opiekun chce usiąść na kanapie. Bardzo często opiekunowie psów zgłaszają się do mnie z podejrzeniem agresji zasobowej, czyli takiej w której pies broni czegoś dla siebie cennego.
Tak naprawdę agresywne zachowania mogą dotyczyć każdej sytuacji pojawiającej się w domu.
Na przykład do dziecka lub osoby dorosłej, z którą mieszkasz.
Niewątpliwie każde zachowanie agresywne wymaga diagnozy. Nawet, jeśli pies jest niewielki i nie może trwale okaleczyć człowieka lub innego psa! Ponadto zachowania agresywne bardzo często są wynikiem braku poczucia bezpieczeństwa u psa, braków socjalizacyjnych, a nawet choroby somatycznej. Nie bez znaczenia jest też relacja jaka łączy opiekuna z psem. Więcej na ten prowadzenia zajęć w trybie online przeczytasz TUTAJ.
Jeśli Twój pies przejawia zachowania agresywne, mogę Ci pomóc!
Jak wygląda pierwsza konsultacja?
Przed konsultacją
Najpierw kontaktujesz się ze mną przez FB lub mailowo w celu umówienia konsultacji. Wtedy przesyłam Ci do uzupełnienia krótką ankietę, która jest wstępem do wywiadu. To właśnie na jej podstawie decyduję, jakie filmiki będą przydatne do pierwszej konsultacji. Ponadto dostaniesz ode mnie informację w jaki sposób nagrywać filmiki, by nadawały się do interpretacji. Potem oczywiście umawiamy datę spotkania online. Finalnie - 24 h przed umówionym terminem wysyłasz mi filmiki i dokonujesz wpłaty. Z wszystkimi przesłanymi materiałami zapoznaję się ok 24 h przed konsultacją.
W trakcie konsultacji
Po pierwsze rozmawiamy o problemie - inaczej mówiąc przeprowadzam wywiad. Obejmuje on różne sfery życia psa, nie tylko te w których obserwujesz problemy z agresją. Dlatego niech nie zdziwi Cię fakt, że mogę zapytać o coś, co z pozoru nie ma nic wspólnego z tematem, który chcesz poruszyć. Po drugie, stawiam diagnozę - i to jest właśnie jeden z celów pierwszej konsultacji. Drugim celem jest oczywiście wprowadzenie pierwszych zmian w Wasze życie. Ponadto podczas konsultacji dostaniesz ode mnie informację, czy Wasz problem można rozwiązać drogą online.
Po konsultacji
Na podanego przez w ankiecie maila wysyłam Ci pisemne zalecenia. To właśnie w nich znajdziesz informacje dotyczące tego, co aktualnie ćwiczyć z psem. Inaczej mówiąc - pisemne zalecenia to podsumowanie tego, co robiliśmy na zajęciach. Ale to nie jedyna funkcja pisemnych zaleceń! Jeśli Wasz problem można rozwiązać drogą online, znajdziesz w nich również informację o tym jakie filmiki przygotować na następną konsultację. Dzięki filmikom, na następnej konsultacji będę mogła zobaczyć, jak zmieniła się Twoja praca z psem podczas samodzielnie wykonywanych ćwiczeń.
Następne konsultacje - czyli terapia behawioralna
W związku z tym mogę jak najlepiej dopasować plan naprawczy do tego, co dzieje się w Waszym życiu.
Dzięki temu mogę lepiej dopasować ćwiczenia do Ciebie i Twojego psa. Ponadto ćwiczymy tak długo na danym etapie, aż Ty i pies nie poczujecie się naprawdę pewnie.
Dzięki temu, odnosicie wiele małych sukcesów, które składają się na osiągnięcie celów terapii.
Dzięki temu poznajesz lepiej swojego psa i jesteś w stanie przeciwdziałać wielu niekomfortowym, a nawet niebezpiecznym sytuacjom.
Dzięki wykształceniu psychologicznemu mogę prowadzić zajęcia z pracy z ciałem, treningi uważności oraz pracować nad stresem u człowieka. Oczywiście wszystko odbywa się w kontekście pracy z psem.