Tryb karnetowy to sposób pracy ze mną, który pozwala na bardzo szybkie modyfikowanie ćwiczeń. Polega on na tym, że trzymając się wcześniej ustalonego na konsultacjach planu, komunikujemy się na massengerze. W ten sposób, modyfikuję ćwiczenia z dnia na dzień, bazując na przesłanych przez Ciebie nagraniach.
Na czym polega ten rodzaj współpracy?
Tryb karnetowy obejmuje przesłanie do 21 filmików w ciągu 21 dni. Czas na wykorzystanie karnetu mija 21 dnia o godzinie 23:59. Inaczej mówiąc, cały 21 dzień do północy karnet jest jeszcze ważny. Oczywiście podczas terapii może zdarzyć się tak, że 21 filmików zostanie wykorzystanych wcześniej – wtedy wystarczy wykupić kolejny karnet. Zazwyczaj proszę o przesyłanie filmików co dwa dni, czasami codziennie. Z założenia więc karnet ważny jest dłużej, niż jest to konieczne z punktu widzenia tempa pracy i mojego monitorowania postępów w zachowaniu psa.
Dla kogo jest i kiedy go proponuję?
- Proponuję go przede wszystkim stałym klientom. Żeby tryb karnetowy był skuteczny to, przede wszystkim opiekun psa na drodze terapii musi nabyć wiedzę potrzebą do rozumienia tego, co dzieje się podczas pracy w trybie karnetowym.
- Gdy praca z psem jest bardzo dynamiczna. Dotyczy to zwłaszcza pracy nad zaburzeniami separacyjnymi oraz nad zaburzeniami lękowymi. Zmiany zachowania następują wtedy z dnia na dzień i wymagają uaktualnienia ćwiczeń.
- Jest bez wątpienia najlepszą formą optymalizacji terapii.Na konkretnych etapach pracy z psem dzięki trybowi karnetowemu efekty pracy z psiakiem są szybsze, niż w przypadku czekania do następnej umówionej konsultacji w trybie tradycyjnym.
Czym tryb karnetowy nie jest?
Tryb karnetowy przede wszystkim nie jest konsultacją podczas której piszemy ze sobą 😉 Dlaczego? Ponieważ tryb karnetowy opiera się na tym, co działo się podczas wcześniejszych etapów terapii i jest realizacją zaplanowanych wcześniej działań. Jeśli dochodzi do zmiany warunków życia psa lub doszło do destabilizacji psa, to takie zdarzenia wymagają dokładnego omówienia podczas konsultacji w trybie standardowym. Tryb karnetowy nie jest też czasem na zadawanie pytań niezwiązanych z wcześniej zaplanowanymi działaniami. Inaczej mówiąc, jeśli w trybie karnetowym ćwiczymy Twoje wychodzenie z domu, to pytania dotyczące wyjazdu na wakacje, suplementów czy tego, że pies częściej sika, nie jest pytaniem, na które w trybie karnetowym mogę odpowiedzieć.
Tryb karnetowy vs konsultacje w trybie tradycyjnym.
Tryb karnetowy absolutnie nie wyklucza konsultacji online w trybie standardowym. Wskazaniem do odbycia tradycyjnej konsultacji, gdy pracujesz w trybie karnetowym, są zmiany w życiu Twoim i psa, nagłe zmiany w zachowaniu psa, lub pytania wykraczające poza to, co robimy w trybie karnetowym. W związku z tym, że praca z psami jest pracą specyficzną, widząc pewne trudności mogę sama zaproponować dodatkową konsultację, na której dokładnie omówimy konkretne czynniki.