Psi behawiorysta online? Jak to możliwe?

Wydaje się przecież, że behawiorysta musi być przy Tobie. A nic bardziej mylnego! 

Po pierwsze, opracowałam swój autorski sposób prowadzenia zajęć klientom z całego świata. Dzięki temu dzieląca nas odległość nie ma znaczenia. Odkąd zaczęłam prace online wiem, że mogę pomóc osobom, do których behawiorysta nie dojedzie. Ponadto jest to nieoceniona forma pomocy dla sposób, które mieszkają za granicą. 

Autorski sposób prowadzenia zajęć sprawia, że konsultacja online nie jest gorszą formą konsultacji stacjonarnej. To zupełnie nowa jakość pracy z opiekunami psów, która ma więcej wad niż zalet.  

Skąd pomysł na prowadzenie zajęć online?

Podczas konsultacji stacjonarnych (u klienta w domu) często okazywało się, że pies nie ma kompetencji potrzebnych do przyjmowania gości. 

Zachowanie takich piesków znacząco odbiega wtedy od codziennych i tak naprawdę nie nadaje się do analizy związanej z postawieniem diagnozy. A bądźmy szczerzy – nie każdy chce przyjmować gości i nie każdy chce nad tym aspektem z psem pracować. Ponadto obecność specjalisty zawsze będzie zmieniać zachowanie psa 😉

Ponadto, to właśnie ja dla wielu opiekunów psów byłam „ostatnią deską ratunku” po skorzystaniu z usług wielu Krakowskich behawiorystów. I bardzo, ale to bardzo chciałam pomóc każdemu klientowi i jego psiakowi. 

Często jednak spotykałam się ze ścianą – bo albo koszty terapii były dla klienta zbyt duże, albo nie byłam w stanie zaobserwować zachowań, o których mówił opiekun. Dlaczego? Dlatego, bo pies przy mnie zachowywał się zupełnie inaczej niż na co dzień. To były naprawdę bardzo skrzywdzone psy i nie chodzi mi o to, że psy miały schroniskowa czy bezdomną przeszłość. Inaczej mówiąc, były to psy które destablizywało… wszystko. A co dopiero przybycie jakiejś obcej dla nich osoby. 

Frustrujące dla klientów i dla mnie było to, że w takich przypadkach zajęcia sprowadzały się do obniżania stresu u psa w tej sytuacji. Ponadto, żeby pies zaczął zachowywać się przy mnie tak, jak robi to na co dzień, musiało minąć dużo czasu. Oczywiście dla klienta wiązało się to z dodatkowymi kosztami. 

Zaczęłam więc szukać sposobu, który pozwoli na moje kierowanie działaniem opiekunów, ale bez mojej fizycznej ingerencji w naturalne schematy działań i rytm dobowy psa. Czyli… wykluczyłam czynnik jakim byłam… ja sama 😉 

Efekty takiego zabiegu były oszałamiające. Psy, które miały przyczepioną łatkę „beznadziejnych przypadków” nagle zaczynały rozkwitać i terapia szła do przodu 🙂 

Dlaczego? Bo czuły się komfortowy i nie miały świadomości, tego, że odbywa się „jakaś konsultacja” czy „jakiś trening”. Dla psa konsultacja była różnymi fajnymi ćwiczeniami, które oferował im opiekun. 

Czyż to nie wspaniałe? 

Zajęcia online ze mną to pełnowartościowe konsultacje behawioralne.

Gdy prawie 4 lata temu odkryłam możliwości konsultacji online, doszłam do wniosku, że to jest to, czego zawsze brakowało mi podczas konsultacji stacjonarnych. Widzenia psa takiego, jaki jest na co dzień i praca z psem w pełni rozluźnionym , a nie pobudzonym gościem. Ponadto zupełnie nieświadomym tego, że dzieje się „coś wyjątkowego”,

Widzisz, ja zaczęłam pracować zdalnie zanim to się jeszcze stało modne 😉 I nie ze względu na wirusa, a ze względu na szukanie rozwiązań dla moich klientów najlepszych 🙂 

Po kilku latach intensywnej pracy stacjonarnej niestety ujawniła się moja choroba autoimmunologiczna, która wyłączyła mnie z tego, co zapewne nazywasz „normlanym funkcjonowaniem”.  Przeszłam więc całkowicie na prace zdalną, która przynosi rezultaty porównywalne a w niektórych przypadkach dużo lepsze niż praca stacjonarna. 

Psi behawiorysta online - jakie są zalety takiej pracy?

Psi behawiorysta online widzi więcej

Widzę więcej

Mogę zapoznać się z naturalnymi, niezakłóconymi niczym zachowaniami psa, dzięki czemu mogę postawić trafną diagnozę. Nie opieram się na "ale on na co dzień zachowuje się inaczej"

Terapia jest tańsza

W cenie jednych zajęć stacjonarnych masz możliwość odbycia 3 konsultacji online. Dzięki temu na bieżąco mogę modyfikować plan naprawczy.

Wprowadzane zmiany są bardziej adekwatne

Dla terapii olbrzymie znaczenie ma elastyczność pracy. Dzięki częstszym spotkaniom (a mogą być częstsze, bo są tańsze) mogę lepiej dopasowywać plan działania do bieżących trudności czy problemów.

Psi behawiorysta online - czy ma jakieś wady?

Największą wadą zajęć online ze mną, jest to, że ludzie niestety dalej są uprzedzeni do tej formy pomocy. Dlaczego? Właśnie ze względu na przekonanie, że specjalista musi siedzieć obok klienta, bo tylko wtedy może faktycznie pomóc 😉

Mam jednak wielu klientów mieszkających w tym samym mieście co ja, wolących spotkać się ze mną online, niż pracować z innym specjalistą stacjonarnie. 

Wadą tego typu zajęć może być też to, że bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem jest dla Ciebie kluczowym czynnikiem. W takim przypadku faktycznie, konsultacja online nie jest dla Ciebie. 

Ponadto niektóre psie problemy sprawiają, że odbywanie konsultacji w trybie online nie jest wskazane. Więcej o tym przeczytasz TUTAJ. 

Chcesz wiedzieć, jak przebiegają konsultacje?