Inne psie problemy - w nich również mogę Ci pomóc!




Jak wygląda pierwsza konsultacja?

Przed konsultacją
Najpierw kontaktujesz się ze mną przez FB lub mailowo w celu umówienia konsultacji. Wtedy przesyłam Ci do uzupełnienia krótką ankietę, która jest wstępem do wywiadu. To właśnie na jej podstawie decyduję, jakie filmiki będą przydatne do pierwszej konsultacji. Ponadto dostaniesz ode mnie informację w jaki sposób nagrywać filmiki, by nadawały się do interpretacji. Potem oczywiście umawiamy datę spotkania online. Finalnie - 24 h przed umówionym terminem wysyłasz mi filmiki i dokonujesz wpłaty. Z wszystkimi przesłanymi materiałami zapoznaję się ok 24 h przed konsultacją.

W takcie konsultacji
Inne psie problemy wymagają przede wszystkim zdiagnozowania problemu. Dlatego zaczynam od bardzo dokładnego wywiadu. Na podstawie wywiadu oraz tego, co zobaczyłam na filmikach bardzo szczegółowo omawiamy problem. Celem pierwszej konsultacji jest przede wszystkim postawienie diagnozy. Ponadto ustalamy cele terapii i oczywiście wdrażamy pierwsze działania. Gdy problem dotyczy zachowań autodestrukcyjnych bardzo dużą rolę będzie odrywać diagnoza weterynaryjna. Podczas konsultacji powiem oczywiście od jakich badań zacząć diagnozę.

Po konsultacji
Na podanego przez w ankiecie maila wysyłam Ci pisemne zalecenia. To właśnie w nich znajdziesz informacje dotyczące tego, co aktualnie ćwiczyć z psem. Inaczej mówiąc - pisemne zalecenia to podsumowanie tego, co robiliśmy na zajęciach. Ale to nie jedyna funkcja pisemnych zaleceń! Ponadto znajdziesz w nich listę filmików, które będą potrzebne do następnej konsultacji. Dzięki filmikom, na następnej konsultacji będę mogła zobaczyć, jak zmieniła się Twoja praca z psem podczas samodzielnie wykonywanych ćwiczeń.
Inne psie problemy - terapia behawioralna.
Stan zdrowia ma bardzo duży wpływ na zachowanie psa. Pies chory somatycznie, może nie być w stanie pracować tak, jak pies zdrowy.
Dotyczy to oczywiście zaleconych ćwiczeń, ale nie tylko! Dodatkowo rozmawiamy o życiu codziennym i czynnikach, które mogą wpływać na zachowanie psa.
A wszystko po to, byś miał pewność, że ćwiczysz w sposób, który przybliża Cię do sukcesu. Dlaczego taką uwagę przykuwam do trudności? Dlatego, ponieważ praca z psami lękliwymi jest pracą bardzo subtelną i każdy szczegół może wpływać na zachowanie psa i progres w terapii.
Inaczej mówiąc, skupiam się nie tylko na prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń, ale również dbam o to, żebyś wiedział, jakie procesy stoją za danymi ćwiczeniami.
Przede wszystkim kładę nacisk na to, by ćwiczenia były jak najlepiej dobrane do aktualnych możliwości psa. Dzięki temu trudne problemy rozwiązujemy poprzez proste i zrozumiałe dla psa ćwiczenia.
Podczas konsultacji bardzo często pytam, czy taka odpowiedź jest satysfakcjonująca, czy dodatkowo ją pogłębić. Wszystko po to, by zajęcia ze mną były dla Ciebie rozwojowe i przede wszystkim zrozumiałe.
Im więcej mi powiesz i im więcej zobaczę, tym lepiej będę mogła Wam pomóc. Nawet jeśli nie jesteś dumny z jakiegoś swojego zachowania względem psa, powiedz mi o tej sytuacji. Dzięki temu będę mogła wdrożyć inne lub dodatkowe ćwiczenia, by udało Ci się osiągnąć cele terapii.